ITS Chorzów

Informacje drogowe

ul. Bożogrobców – awaryjna naprawa nawierzchni

W najbliższy poniedziałek (12.06) w godzinach porannych w ciągu ulicy Bożogrobców na odcinku między rejonem budynku nr 24 i rejonem budynku nr 36 rozpoczęte zostaną roboty drogowe związane z awaryjną naprawą nawierzchni jezdni.
Ze względu na lokalizację i zakres prowadzonych prac konieczne będzie wprowadzenie następujących zmian w organizacji ruchu:
     1. w ciągu ulicy Bożogrobców wprowadzony zostanie wahadłowy ruch pojazdów,
     2. zamknięte dla ruchu pojazdów zostanie połączenie ulicy Bytkowskiej z ulicą Bożogrobców, dlatego:
         a) w ciągu ulicy Harcerskiej zostanie tymczasowo wprowadzony dwukierunkowy ruch pojazdów oraz zakaz zatrzymywania się,
         b) pomiędzy skrzyżowaniem ulic Bożogrobców, Bytkowskiej i Kasprowicza i skrzyżowaniem ulic Harcerskiej i Bytkowskiej wyznaczony zostanie objazd prowadzony ulicami Bożogrobców i Siemianowicką.
Zakończenie prac – prowadzonych na zlecenie Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie – planowane jest do dnia 14.06.

Wprowadzana zmiana organizacji ruchu uwzględniona zostanie w nawigacji Waze (https://www.waze.com/apps) w ramach współpracy Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie z firmą Google (program bezpłatnej wymiany danych o ruchu drogowym “Waze dla Miast” https://www.waze.com/pl/ccp).

Orientacyjna lokalizacja miejsca prowadzonych prac na mapie nawigacji Waze: https://www.waze.com/pl/live-map/directions?latlng=50.30526022215715%2C18.9744508266449 

Source: New feed