ITS Chorzów

Informacje drogowe

Stadion Śląski „Igrzyska Europejskie 2023”, zmiany w organizacji ruchu

W związku z organizowaną w dniach 20-25.06 br. na Stadionie Śląskim w Chorzowie imprezą sportową pod nazwą „Igrzyska Europejskie 2023”, na wniosek Policji od godziny 13 w dniu 23.06 do godziny 6 w dniu 26.06 wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji ruchu:
    1. w ciągu ulicy Parkowej na odcinku pomiędzy rondem przy centrum handlowym AKS i skrzyżowaniem z ul. Kościuszki wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się w obu kierunkach ruchu,
    2. w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego w ciągu ulicy Parkowej na odcinku od ronda przy centrum handlowym AKS do skrzyżowania z ulicą Kościuszki, wprowadzony może zostać jednokierunkowy ruchu pojazdów (w kierunku ul. Kościuszki),
    3. w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego wyłączona z ruchu może zostać relacja lewoskrętu z ciągu ulicy Katowickiej (z kierunku Bytomia) w kierunku ulicy Parkowej.

Wprowadzana zmiana organizacji ruchu uwzględniona zostanie w nawigacji Waze (https://www.waze.com/waze-app) w ramach współpracy Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie z firmą Google (program bezpłatnej wymiany danych o ruchu drogowym „Waze dla Miast” https://www.waze.com/pl/ccp).

Source: New feed