ITS Chorzów

Informacje drogowe

Kolejna zmiana organizacji ruchu na granicy Chorzowa i Świętochłowic

W dniu 15.05 (poniedziałek) rozpoczęty zostanie kolejny etap robót związanych z przebudową infrastruktury tramwajowej w ciągu ulicy Katowickiej w Świętochłowicach realizowanych przez Spółkę Tramwaje Śląskie.

Ze względu na zakres i technologię prowadzonych robót wyłączony z ruchu pojazdów zostanie wlot ww. ulicy do Świętochłowic (z kierunku centrum) od skrzyżowania z ulicą Wolności w Chorzowie.  Objazd do  Świętochłowic zostanie poprowadzony ulicami: Dąbrowskiego (od dworca kolejowego w Chorzowie Batorym aleją Bojowników o Wolność i Demokrację), DW902 (DTŚ), Nomiarki i ul. Żołnierską w Świętochłowicach.
Zakończenie robót planowane jest w IV kwartale 2023 r.

Lokalizacja na mapie nawigacji Waze: https://www.waze.com/en/live-map/directions?latlng=50.28440356222712%2C18.93449664115906 Opisane zmiany organizacji ruchu uwzględnione zostaną w nawigacji Waze (https://www.waze.com/waze-app) w ramach współpracy Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie z firmą Google (program bezpłatnej wymiany danych o ruchu drogowym “Waze dla Miast” https://www.waze.com/pl/ccp).

Source: New feed