ITS Chorzów

Informacje drogowe

1.03.br – ul. Parkowa – zmiany w organizacji ruchu

W związku z meczem piłki nożnej (Ruch Chorzów – Piast Gliwice) organizowanym w dniu 1.03 (piątek) na Stadionie Śląskim w Chorzowie, na wniosek Policji na ulicach Chorzowa (od godziny 17:00 do zakończenia imprezy) wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji ruchu pojazdów:
    1. w ciągu ulicy Parkowej – na odcinku od ronda przy Galerii AKS do skrzyżowania z ulicą Kościuszki – wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruchu pojazdów (w kierunku ul. Kościuszki),
    2. po obu stronach ulicy Parkowej wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania.
Ponadto w przypadku bardzo dużego natężenia ruchu pojazdów i pieszych możliwe jest:
    1. wprowadzenie na skrzyżowaniu ulic Katowickiej, Parkowej i al. Wojska Polskiego zakazu skrętu w lewo z ciągu ulicy Katowickiej (z kierunku Bytomia) w kierunku ulicy Parkowej,
    2. czasowe wstrzymanie ruchu pojazdów poruszających się ciągiem ulicy Katowickiej w kierunku Katowic za skrzyżowaniem z ul. Gałeczki.

Opisane wyżej zmiany organizacji ruchu uwzględnione zostaną w nawigacji Waze (https://www.waze.com/apps) w ramach współpracy Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie z firmą Google (program bezpłatnej wymiany danych o ruchu drogowym „Waze dla Miast” https://www.waze.com/pl/ccp).

Source: New feed